equalizer.gif (240Ã?320)
 
 Ayşe ayan (İstanbul ) ,   Merhabalar İstanbul'dan dinliyorum sıradaki parcayı alaplılara gelsin...    |           hamza goksal ,   abi iyi yayinlar ispanya barcelonadayiz seni dinliyoruz yine bi parca bekliyoruz senden mars lojistik calisanlari...    |           Muhammed (İstanbul esenyurt) ,   Selamün aleyküm nasilsin gardaşım kaptaşlı muhammed ben ereğliye istanbul dan selamlar ...    |           celal (yıldız) ,   neşet ertaştan gönül dağını rica ediyorum dinleyen herkese gelsin...    |           Savaş bozkurt (Kdz ereğli) ,   Erdemir oto merkez çalışan kaptanları sıradaki parça tşkler...    |           HÜLYA (ANTALYA) ,   yonca lodi -emanet çalar mısınız eşim ayhan lafcı için teşekkürler iyi yayınlar ereğli ye selamlar...    |           HÜLYA KOÇDEMİR LAFCI (ANTALYA) ,   Selam karizmatik yaklasık 10 seneden beri sizi dinliyorum ,başarılar diliyorum sizee net üzerinden Antalya da da dinlemeye devam:)ben eşim Ayhan Lafcı ve Ereğli deki tüm sevdiklerime kayahan dan 365 gün şarkısını istiyorum teşekkürler...    |           berkant akçakese (kandilli) ,   yeni yayın hayatın da başarılar dileriz kandilliden AKÇAKESE AİLESİ...    |           massoud (bayburt) ,   selamun aleykum massouddan wish e sıradakı sarkıyı calar mısın ...    |           mesut (bayburt) ,   bak yesil yesil emel sayından calar mısınız massouddan wish e ...    |           wish (onguldak/eregli) ,   kolay gelsin iyi yayınlar tolga bey wish ten massouda sıradaki farca gelsin olurmu tşkler yarın kacta geliyim ?...    |           yasar gumus (subasi) ,   iyi geceler iyi yayinlar can radyo ailesi...    |           yasar gumus (subasi) ,   iyi geceler iyi yayinlar can radyo ailesi...    |           ismail akçıray (kdz.EREĞLİ) ,   tek kelimeyle harika... ileride dahada gelişeceğinden şüphe duyulmayacağı aşıkar olan sitenizin şehrimize vede ülke vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını canı yürekten arzular yayın hayatınızda başarılar dilerim....    |           nuray (kd ereğli bağlık) ,   gurup ozanca altın yüzüğüm kırıldı...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
CAN RADYO FM 89.0 Mhz.
Canınıza Can Katan Radyo
 
 

CAHİT AKMAN'DAN ÇİZGİ ÜSTÜ ÖNERİLER

 

Can Radyo'nun en önemli haber programlarından biri olan Çizgi Üstü, 4 Şubat Perşembe günü, Ereğli Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Sekreteri, Gazeteci-Yazar Cahit Akman'ı konuk etti.

Yapımcı Altan Akçakesenin sorularına yanıt veren Akman, yaklaşık iki buçuk saat süren programda Karadeniz Ereğli basını ve basın çalışanlarıyla ilgili tespitlerini paylaştı. 
İşte Akmanın yorumlarından satır başları...

- Yapacağımız yeni düzenleme ile birlikte Ereğli Gazeteciler Derneğine üyeliğini devam ettirmek isteyen meslektaşlarımızdan, çalıştıkları kurumla aralarında imzalanan iş sözleşmesini talep edeceğiz. Sözleşmesi olanların üyeliği devam edecek. 
- Ereğli Gazeteciler Derneği, basın kuruluşları ve çalışanlarının daha iyi noktalarda olmasını istiyorsa mutlaka eğitim seminerlerine ağırlık vermelidir.
- Gazetecilerin son zamanlarda sıkça mahkemeye verilmeleri olumlu bir gelişmedir.  Bu, yalan ve yanlış haber yazma alışkanlığını bir nebze de olsa azaltabilir. 
- Ereğlide gazetelerin sayısı arttıkça kalite düştü.
- Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Erdemir yönetimlerinin,  gazetelere verilen ilanlar hususunda zaman kaybetmeden kıstas belirlemeleri ve o kıstaslara uygun basın kuruluşlarına ilan vermeye devam etmeleri gerekmektedir.
- Gazetecilerin büyük çoğunluğu sosyal haklarından habersizler. Elimden geldiği kadar ben bu haklarla ilgili bilgi vermeye çalışıyorum. 
- Gazetelerin kalitesiz hale gelmelerindeki nedenlerden biri de anadilin doğru kullanılmamasıdır. Bazı fahiş cümle, anlam ve noktalama hataları gazetecilere yakışmıyor. 
- Yöresel meslek örgütlerinin en tepesinde,  bu örgütleri denetleyecek bir tavan örgüt mutlaka olmalıdır.  Bu tavan örgütün eksikliği hissedilir noktaya geldi.
- 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Atatürk Anıtına çelenk sunanların çalışan gazeteciler değil medya patronları olması doğru değildir.
- 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Ereğli Gazeteciler Derneğinin Belediye ile birlikte düzenlediği yemekli organizasyon yanlışlarla doludur. Bu organizasyonu, dernek yöneticisi olmama rağmen başkalarından duyduğum için protesto ederek katılmadım. Ayrıca organizasyonda hangi gazetecilere plaket verileceğini bir-iki kişinin kararlaştırması doğru olmamıştır. 
- Başka kentlerdeki mesleki organizasyonlara Karadeniz Ereğli basınını temsilen giden meslektaşlarımızın ilçemizi hak edildiği gibi temsil edemedikleri ortadadır. Hep aynı kişilerin bu organizasyonlara katılması kafaları karıştırmaktadır.
- Önceden basın siyasete yön verirken günümüzde siyaset ve sermaye basına yön vermektedir.
- Ereğli Gazeteciler Derneği mutlaka kuruluş sahiplerini bir masa etrafında toplayarak, piyasadan temin edilecek reklam ve ilanlar için ortak bir ücret belirlemesi yapmalı ve haksız rekabeti ortadan kaldırmalıdır.
 
Tarih       : 04 Şubat 2016
 
 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2015

ÇAĞLAYAN YAYIMCILIK VE REKLAMCILIK A.Ş.

İzleyici Temsilcisi : Mustafa KELEŞ

info@ereglicanradyo.com

Reklam ve Sponsorluk irtibat Telefonları : 0533 735 55 09 & 0553 283 31 67