equalizer.gif (240Ã?320)
 
 Ayşe ayan (İstanbul ) ,   Merhabalar İstanbul'dan dinliyorum sıradaki parcayı alaplılara gelsin...    |           hamza goksal ,   abi iyi yayinlar ispanya barcelonadayiz seni dinliyoruz yine bi parca bekliyoruz senden mars lojistik calisanlari...    |           Muhammed (İstanbul esenyurt) ,   Selamün aleyküm nasilsin gardaşım kaptaşlı muhammed ben ereğliye istanbul dan selamlar ...    |           celal (yıldız) ,   neşet ertaştan gönül dağını rica ediyorum dinleyen herkese gelsin...    |           Savaş bozkurt (Kdz ereğli) ,   Erdemir oto merkez çalışan kaptanları sıradaki parça tşkler...    |           HÜLYA (ANTALYA) ,   yonca lodi -emanet çalar mısınız eşim ayhan lafcı için teşekkürler iyi yayınlar ereğli ye selamlar...    |           HÜLYA KOÇDEMİR LAFCI (ANTALYA) ,   Selam karizmatik yaklasık 10 seneden beri sizi dinliyorum ,başarılar diliyorum sizee net üzerinden Antalya da da dinlemeye devam:)ben eşim Ayhan Lafcı ve Ereğli deki tüm sevdiklerime kayahan dan 365 gün şarkısını istiyorum teşekkürler...    |           berkant akçakese (kandilli) ,   yeni yayın hayatın da başarılar dileriz kandilliden AKÇAKESE AİLESİ...    |           massoud (bayburt) ,   selamun aleykum massouddan wish e sıradakı sarkıyı calar mısın ...    |           mesut (bayburt) ,   bak yesil yesil emel sayından calar mısınız massouddan wish e ...    |           wish (onguldak/eregli) ,   kolay gelsin iyi yayınlar tolga bey wish ten massouda sıradaki farca gelsin olurmu tşkler yarın kacta geliyim ?...    |           yasar gumus (subasi) ,   iyi geceler iyi yayinlar can radyo ailesi...    |           yasar gumus (subasi) ,   iyi geceler iyi yayinlar can radyo ailesi...    |           ismail akçıray (kdz.EREĞLİ) ,   tek kelimeyle harika... ileride dahada gelişeceğinden şüphe duyulmayacağı aşıkar olan sitenizin şehrimize vede ülke vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını canı yürekten arzular yayın hayatınızda başarılar dilerim....    |           nuray (kd ereğli bağlık) ,   gurup ozanca altın yüzüğüm kırıldı...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
CAN RADYO FM 89.0 Mhz.
Canınıza Can Katan Radyo
 
 

MR, ARTIK DAHA HIZLI, DAHA KALİTELİ

 

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne 2015 yılında Dijital Anjiyografi ve SPECT – CT’nin hizmete alınmasının ardından yeni Manyetik Rezonans (MR) cihazının da alım ve montaj işlemleri tamamlanarak hizmet vermeye başladı. Böylece BEÜ, diğer sağlık hizmetlerinin yanında görüntüleme hizmetlerinde de Batı Karadeniz Bölgesinin en güçlü sağlık hizmeti sunucusu olma özelliğini çok daha güçlendirmiş oldu.

BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne 2015 yılında ihalesi tamamlanan yeni 1.5 Tesla MR cihazının kurulum işlemi tamamlandı. Daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak amacıyla Radyoloji A.D.’na kazandırılan cihaz, 70 cm’lik giriş çapıyla ferah bir ortamda çekime olanak tanımaktadır. Genişliği sayesinde kilolu hastalar için de daha konforlu bir çekim olanağı sunmaktadır. 15 yıldır hizmet veren MR cihazının yanında yeni alınan MR cihazının da devreye girmesiyle 2 cihazla birlikte artan hasta ve MR çekim ihtiyacı karşılanacaktır.
ANESTESİ ALTINDA ÇEKİM SAĞLANABİLECEK
Cihazın içerdiği çeşitli koil ve aparatlar ile spektroskopik, anjiografik, kardiak gibi özellikli çekimler yapılabilmektedir. 2016 yılında temin edilmesi düşünülen MR uyumlu monitörizasyon cihazları ile anestezi altında çekime de olanak sağlanması planlanmaktadır.
BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. B. Hakan Bakkal kuruma kazandırılan yeni MR cihazı ile ilgili olarak “Merkezimize kazandırılan son teknoloji MR cihazı ile artık daha hızlı ve kaliteli çekimler yapma şansına kavuştuk. Cihazın spektroskopik, anjiografik ve kardiak gibi çekim özellikleri itibariyle Zonguldak ve çevresinde tek olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu cihaz sayesinde hekimlerimiz tanılarını daha hızlı ve sağlıklı koyarken, hastalarımız ise özellikli çekimler için Zonguldak dışına gitmekten kurtulacak ve daha kaliteli sağlık hizmeti alacaklardır. MR cihazının hastanemize ve ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta sayın rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Yaklaşık 4 milyon TL’lik bir bütçe ile Zonguldak’a kazandırılan yeni MR cihazı ile ilgili bir açıklama yapan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de tüm bu yatırımların bölgenin geleceğine yapıldığını ifade ederek; “Üniversitemiz, Zonguldak ve bölgesinin sağlık ihtiyaçlarını önceleyen orta ve uzun vadeli projeksiyonlarımız doğrultusunda gerekli adımları atmaktadır. Yatırım planlarına dâhil edilen ve kurulumları tamamlanan büyük bütçeli tıbbi cihaz alımları ile şehrimiz ve bölgemizde ihtiyaç hissedilen görüntüleme hizmetlerinin kapasitesini ve niteliğini yükseltmiş oluyoruz. Son dönemde arka arkaya hayata geçirilen dev sağlık yatırımları ile üniversitemiz, teması doğru belirlenmiş bir sağlık politikasını kararlılıkla ve büyük bir süratle hayata geçirmektedir. Bu çalışmalarımızı hayata geçirirken bizlerle birlikte mesai harcayan çalışma arkadaşlarımıza, sağlık alanında fedakârca hizmet veren akademisyen ve sağlık personelimize, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu yeni MR cihazının Zonguldak ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 
Tarih       : 10 Şubat 2016
 
 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2015

ÇAĞLAYAN YAYIMCILIK VE REKLAMCILIK A.Ş.

İzleyici Temsilcisi : Mustafa KELEŞ

[email protected]

Reklam ve Sponsorluk irtibat Telefonları : 0533 735 55 09 & 0553 283 31 67